StartAktualnościTechnikaKINO CYFROWE DCIRealizacjeKontakt
Procesory dźwięku

 

Procesor kinowy musi spełniać dwa najważniejsze zadania. Po pierwsze do procesora zostają podłączone różne wejścia (czytniki dźwięku,cyfrowe czytniki, odtwarzacze CD i inne). Po drugie procesor ma za zadanie odbierać przetworzone sygnały. Do tego zaliczamy między innymi: wzmocnienie przedwstępne łącznie z korekcją przebiegu częstotliwości, ustawienia głośności i dźwięku dla wszystkich kanałów odtwarzających, tłumienie hałasów, kodowanie matrix, ponadto dekodowanie cyfrowej ścieżki dźwiękowej.

  

Dolby CP750

 

Prospekt PDF ENG

 

Procesor dźwięku dolby CP750 został zaprojektowany specjalnie do współpracy z nowoczesnym kinem cyfrowym. Wspiera najnowsze formaty i standardy, jak innowacyjny system dźwięku 7.1. Pomimo tak dalece posuniętemu rozwojowi jest nadal w pełni zgodny ze starszymi rozwiązaniami technicznymi.

CP750 posiada wejścia pozwalające na podłączenie wielu urządzeń cyfrowych takich jak serwery kina DCI i alternatywne urządzenia cyfrowe.

Procesor CP750 staje się czymś w rodzaju centrum zarządzania sieci (NOC - network operations center) i może być monitorowany i zarządzany z każdego miejsca sieci.

CP750 zawiera oprogramowanie Dolby Show Manager, pozwalające na wybór aktywnych wejść cyfrowych, zmianę głośności, znaczniki z jakiegokolwiek innego klienta Show Manager, lub poprzez komendy ASCII z kontrolerów firm trzecich.

Wszelkie zaawansowane technologie, takie jak Dolby Surround 7.1 (D-cinema audio), 5.1 digital PCM (D-cinema audio), Dolby Digital Surround EX (bitstream), Dolby Digital (bitstream), Dolby Pro Logic II, Dolby Pro Logic dekoding są obecne, aby zapewnić dźwięk najwyższej jakości.

 

 
Dolby CP650

 

Prospekt PDF ENG

 

Cyfrowy procesor CP650 to wynik konsekwetnego udoskonalenia modelu CP500. Zostały ulepszone nie tylko pojedyncze moduły, ale całe grupy podzespołów. W porównaniu z modelem CP500, przy modelu CP650 został zrealizowany zupelnie nowy koncept. Jest to procesor oparty na najnowocześniejszej technice.

Cyfrowe przetwarzanie sygnałów modelu CP650 wspomaga wszystkie formaty Dolby. Wszystkie ustawienia zakładają połączenia ze specjalnym systemem Setup - Software z laptopa. Wbudowany Dolby Digital (SRD) i Dolby Digital Surround EX, cyfrowe wejście (AES/EBU), łącze Ethernet, bezproblemowe rozbudowanie systemu Software - Updates i Hardware sprawiają, że model CP650 to inwestycja w przyszłość. Procesor ten jest przygotowany na dekodowanie wielokanałowe w kinie z cyfrową projekcją. Procesor ten jest zatem inwestycją na przyszłe potrzeby kina cyfrowego.

 

Model CP650 jest dostępny w trzech wersjach:

- CP650SR - wszystkie formaty analogowe, wejście sześciokanałowe dla MPU (70mm) lub DTS

- CP650D - zawiera te same dekodery jak CP650SR, a ponadto SRD

- CP650 - zawiera te same dekodery jak CP650SR, a ponadto EX

 

 USL, inc. JSD 80

 

Prospekt PDF ENG

 

USL, inc. jest firmą uznaną na rynku, mocno zaangażowaną w produkcję, badania nad rozwojem i sprzedażą technik produkcji i kontroli dźwięku filmowego.

 

Procesor dźwięku JSD-80 nie tylko zawiera w sobie wszelkie dotychczas stosowane i sprawdzone technologie serii JS, lecz także wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnego kina cyfrowego. Urządzenie obsługuje osiem kanałów dźwięku, opcjonalnie może posiadać ośmiokanałowe wejście AES ABU (32 - 96kHz) DB25 i 2 wejścia S/PIDF Dolby AC3 lub ProLogic lub RCA. Wszystkie wyjścia są w pełni zbalansowane. Redukcja zakłóceń typu SR i A przy sygnale 24bit 192ksps jeszcze dokładniej dekoduje sygnał analogowy. Equalizer 1/3 oktawy dla kanałów przednich i surround oraz parametryczna equalizacja ustawień głośnika niskotonowego zapewniają jeszcze wiekszą dokładność dźwięku. Obwód zapasowy - bypass pozwala na odtwarzanie dźwięku w razie awarii. W pełni modułowa konstrukcja zwiększa niezawodność, ułatwia serwis i przyszłą rozbudowę. Obudowa przystosowana jest do montażu w szafie rack o standardowej wielkości 2U.

 

 
USL, inc. JSD 100

 

Prospekt PDF ENG

 

Procesor wyposażony jest w dwa wejścia COAX z AC3 i jeden kanał TOSLINK z AC3 (gdy zainstalowana jest opcjonalna karta DI-83). Osiem standardowych kanałów AES-EBU (16-ście w przypadku instalacji karty DI-83). Wejścia analogowe obejmują jedno wejście mikrofonowe, wejście dwukanałowe i wejście ośmiokanałowe. Wyjścia procesora JSD-100: 8 zbalansowanych wyjść analogowych i 8 wyjść analogowych dla monitora. Sterowanie procesorem może się odbywać poprzez złącze Ethernet RJ45, USB lub RS232. Automatyzacja mozliwa jest dzięki złączom DB25 i DB9 (podłączenie komputera). Urządzenie wyposażone jest w tryb oszczędzania energii "Sleep mode", w czasie gdy nie jest używane, obwód awaryjny bypass dla dźwięku AES-EBU, gniazdo SD Card do zapisu i tworzenia kopii bezpieczeństwa ustawień.

 

 DTS XD 10P

 

Prospekt PDF ENG

 

Firma DTS specjalizuje się w łączeniu konwencjonalnych, analogowych systemów zapisu dźwięku z najnowocześniejszą cyfrową technologią. Rezultatem tych doświadczeń jest procesor typu DTS XD10P Cinema Audio. Model ten, zastosowany z modelem DTS XD10 Cinema Media Player, tworzy specjalny rodzaj urządzenia, który gwarantuje zawsze wysoką jakość odtwarzania.

 

Model XD 10P to urządzenie wielofunkcyjne, oferujące między innymi dekodowanie matrix, EQ, redukcję hałasu i Gain Adjustment do 8 kanałów w systemie High Quality Surround. Każdy kanał posiada oddzielne sterowanie wysokich i niskich ustawień, z 1/3 oktawy EQ dla kanałów Screen i Surround, jak również dla parametrycznego EQ dla Subwoofera.

 

Filtracja, model A i model SR z redukcją hałasu, jak również dekodowanie matrix zapewniają najlepszą jakość dźwięku, z wyjściami Full Range na wszystkie kanały.